Optys pomáhá tam, kde je třeba

Jako jeden z významných zaměstnavatelů v opavském regionu si uvědomujeme naši odpovědnost – a to vůči bezprostřednímu okolí i široké veřejnosti. Čtěte, co to pro nás znamená.

Podporujeme dobročinné organizace a spolky

Namátkou zmiňme například spolek Junák – český skaut Opava, Českou tábornickou unii nebo Psychiatrickou léčebnu v Opavě, kterým poskytujeme finanční dary. Od prosince 2021 patříme mezi významné dárce a stálé podporovatele mobilního hospice Strom Života.

Aktuálně pomáháme i Ukrajincům, kteří museli opustit své domovy

  • V březnu 2022 jsme se spojili s organizátory tradiční burzy dětského oblečení v Bolaticích a nakoupili jsme oblečení a boty v hodnotě 50 000 Kč. Ty jsme následně předali neziskové organizaci Moment, která distribuuje materiální pomoc ukrajinským maminkám v Ostravě na Černé Louce.
  • Nabídli jsme také náš areál v ulici Rybářská jako nouzové ubytování pro uprchlíky. V úterý 5. dubna jsme areál oficiálně předali do výpůjčky krizovému štábu magistrátu města Opavy.
  • Areál nyní slouží jako informační a komunitní místo pro uprchlíky, místo výdeje materiální pomoci a provizorní ordinace praktického lékaře pro Ukrajince. Detaily zjistíte v oficiální tiskové zprávě magistrátu.
Pomáháme ukrajincům - foto 1
Pomáháme ukrajincům - foto 2
Pomáháme ukrajincům - foto 3
Pomáháme ukrajincům - foto 4

Společenskou odpovědností přispívá společnost Optys k rozvoji regionu už od začátku své existence. A ve své činnosti hodlá pokračovat i nadále.


wave